Produkcja kasetonów

Produkcja kasetonów

Kasetony reklamowe to nowoczesne i wytrzymałe szyldy reklamowe. Znane są także jako kasetony świetlne z powodu oświetlenia, które jest w nich wykorzystywane. Z kasetonów reklamowych korzysta niemal każda branża, zastosowanie dla nich znajdzie zarówno właściciel apteki, sklepu spożywczego, restauracji, baru, czy nawet zakład mechanika samochodowego. Kasetony reklamowe to idealny sposób na zwrócenie uwagi klientów. Przy pomocy kasetonów świetlnych jesteśmy w stanie zaprezentować nasze logo, nowe usługi, czy zaprezentować pełną gamę swoich usług.

Istnieje wiele różnych metod produkcji kasetonów, każda z nich ma swoje wady i zalety. Najbardziej popularne są tradycyjne kasetony wykonane z ramą aluminiową oraz te wykonane z Dibondu. Czyli z połączenia cienkich blach aluminiowych z polietylenowym rdzeniem. Materiał ten jest idealnie gładki, odporny na zginanie oraz jest niezwykle wytrzymały na działanie temperatur. Dzięki temu kasetony są bardzo wytrzymałe. Tego typu środku reklamowe wytrzymują wiele lat, nawet wystawione na działanie czynników zewnętrznych i atmosferycznych.

Kasetony świetlne tworzone są poprzez wycięcie na sterowanej komputerowo frezarkę. W takim wypadku podświetlony zostaje wycięty element. Istnieją też opcje alternatywne. Takie jak umieszczenie podświetlenia od spodu kasetonu. W takim wypadku znaki same w sobie nie świecą. Przy wyborze rodzaju oświetlenia jest typ montażu kasetonu. Kasetony zawieszane bezpośrednio na elewacji, które niepoddawane są dużym obciążeniom mogą być wykonane ze słabszych materiałów. Co oczywiście oznacza niższe koszta wyprodukowania. Grubszy profil pozwala na zamocowanie kasetonu na jednej ściance, wymaga to umieszczenia wewnątrz kasetonu specjalnej konstrukcji nośnej.

Bardzo dużym plusem kasetonów reklamowych jest ich wszechstronność. Mogą one występować w niemal każdym możliwym kształcie geometrycznym. Najpopularniejsze są oczywiście prostokątne kasetony sześcienne. Jednak istnieje także możliwość stworzenia kasetonów reklamowych w innych kształtach. Bardzo często wybierane są kasetony okrągłe, które świetnie prezentują się jako szyldy reklamowe dla wszelkiego rodzaju zakładów kosmetycznych, czy dla barberów.

Kasetony są bardzo uniwersalnym środkiem reklamowym, jedną z ich głównych zalet jest fakt, że mogą być one montowane zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz. Dzięki czemu są one często stosowane np. w salonach sieci komórkowych znajdujących się w galeriach handlowych