Plotowanie folii

Plotowanie folii

Plotowanie folii to nowoczesny sposób na wycinanie z folii wszelkiego rodzaju grafik, logotypów, liter, liczb i wszelkiego rodzaju kształtów geometrycznych. Ploter pozwala na dokładne i precyzyjne wycięcie folii na podstawie dostarczonego projektu. Dzięki specjalnym transferom możliwe jest przeniesienie na podłoże nawet wyjątkowo skomplikowanych elementów bez ryzyka ich uszkodzenia, lub niedokładnego naklejenia.

Plotowanie folii pozwala na stworzenie wyjątkowej jakości materiałów reklamowych. Wyciętą folię przykleić można na wszelkiego rodzaju gadżety reklamowe, bardzo często wykorzystywana jest ona w połączeniu z materiałami wykonanymi ze szkła akrylowego. Wyplotowana folia pozwala na spersonalizowanie wszelkiego rodzaju dyspenserów czy ekspozytorów.

Bardzo dużym plusem plotowania folii jest duża ilość rodzajów folii jakie można wykorzystać do tworzenia materiałów reklamowych. Najbardziej popularnym rodzajem folii wykorzystywanym w plotowaniu są folie standardowe, czyli te wytwarzane przez wylewanie oraz z monomerów i polimerów. Jest to najbardziej uniwersalny rodzaj folii do plotowania. Bardzo popularne są także folie odblaskowe i folie typu „szkło mrożone”. Są to nieco droższe rodzaje folii, które wykorzystywane są do tworzenia bardziej skomplikowanych materiałów reklamowych. Folia imitująca mrożone szkło najczęściej wykorzystywana jest przy tworzeniu witryn sklepowych.

Innymi rodzajami folii, które wykorzystywane są do plotowania, są między innymi folie poliestrowe, charakteryzujące się lustrzanym, złotym lub chromowym wykończeniem. Są to bardzo folie o bardzo drogim wyglądzie, które najczęściej wykorzystywane są do wyklejania wszelkiego rodzaju jubileuszowych materiałów reklamowych. Do wyklejania rzeczy na szkle bardzo często wykorzystuje się folie przezroczyste, zwane także witrażowymi. Są one często wykorzystywane do tworzenia ozdobnych wzorów na szybach, np. w przypadku tworzenia świątecznych wystaw sklepów.